18 Yaş Altı Kredi Kartı

Kredi kartları hayatımızın bir parçası olup neredeyse onlarsız nefes dahi alamıyoruz. Nakit paraya ihtiyaç duyulmadığı anlarda kredi kartları ile yapılan alışveriş sayısı da giderek artmaktadır. Genel olarak bakıldığında her çalışanın veya banka ile işi olanın kredi kartı sahibi olması mümkünken, 18 yaş altı kredi kartı kullanımı da epeyce artmaktadır.

Son yıllarda her yaş grubunun sıklıkla kullandığı kartlar için yapılan düzenlemeye 18 yaş altı bireylerinde kredi kartı kullanması mümkündür. Ancak 18 yaş altı kredi kar alabilmek için bankaların sunduğu şartların kabul edilmesi gerekir. Aksi takdirde kredi kartı başvuruları değerlendirmeye dahi alınmamaktadır.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Almak

18 yaş altındaki küçük çocukların kredi kartı kullanması zorunluysa bu durum anne ve babalar tarafından banka ile paylaşılıp bir hesap açtırılması gerekir. Bu kapsamda çocuğun adına anne ve babanın rızası dâhilinde açılan hesap için mutlaka banka şubesine gidilmesi gerekir. Kart sahibi olacak çocuğun ve ailenin birlikte giderek hesap açtırdıktan sonra yapılan başvuru ile kredi kartı da çıkartılması birlikte olabilecek bir durumdur.

18 Yaş Altı Kredi Kartı

Reşit Olmayan Çocuklara Kredi Kartı Verilir mi?

Milyonlarca birey günümüzde birçok alışverişi kredi kartı ile yaparken henüz reşit olmayan çocuklara da kredi kartı çıkarttırmak sadece veli izniyle olabiliyor. Limit ve diğer şartların kabul edildiği bu sözleşmede, anne ve babaların tam yetkili olduğu açıkça söylenebilir. Açılacak banka hesabı anne ve babanın üzerine olup 18 yaş altı kredi kartı da yine onların izniyle verilebilmektedir. Ayrıca 18 yaşına giren kişiler de direk olarak kredi kartı sahibi olamazlar. Bunun içinde 18 yaşını doldurmuş olma şartı aranmaktadır. 18 yaş altında olan çocukların anne ve babaları ile birlikte açtıracakları cari hesaptan sonra kredi kartı edinmeleri mümkün olacaktır.

Ek Kart Kullanımı

Kredi kartı kullanmak isteyen 18 yaş altı çocuklar aileleri tarafından çıkartılacak ek kartı rahatlıkla kullanabilecekler. Limit ve son ödeme tarihleri gibi en net bilgiler ise ailelerin rızası ile alınıp iletilmektedir. Anne ve babaların kullandığı kartlara ek olarak tasarlanan kredi kartları en uygun limit aralıklarıyla çocuklara verilebilmektedir.