2018 yılının son dönemlerine doğru doğru girilirken dalgalanan döviz kurları  sürekli dalgalanması ile bankalar kredi faizlerini de yükseltmeye devam ediyor. Bu yazımız 4 Ekim 2018 tarihinde yayınlanmış ve bugün itibari ile kredi faiz oranlarını içermektedir. Bankalar faiz oranlarını sürekli olarak arttırmakta ve bazı durumlarda da düşürmektedir. Güncel 2018 kredi faiz oranları bilgisine yer verilirken değişimler de takip edilecek ve sayfa güncel tutulacaktır.

2018 Kredi Faiz Oranları

İş Bankası 2018 Faiz Oranları

İş Bankası 4 Ekim 2018 tarihi itibari ile kullandıracağı kredilerde %2.6 faiz oranı işletmektedir. Bu bilgi İş Bankası resmi internet sitesinde paylaşılmıştır. Yüksek miktardaki kredi çekme işlemlerinde ve vade sayısının az tutulması halinde işlemekte olan faiz oranı %2.5 olarak hesaplanmaktadır. Çeşitli işlemlerde faizlerin düşeceği ya da artacağı bilgisine ulaşılmaktadır. Fakat genel geçerli olan faiz oranı %2.5 ve %2.6 oranıdır.

ING Bank 2018 Faiz Oranları

ING Bank güncel faiz oranlarını hesap edebilmek için öncelikle kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. Kredi başvurusu yapmadan önce çekilecek miktar ve ödenecek faiz oranı bilgisine yer verilmiyor. Bu yüzden ING Bank kredisine başvuru yaparak ödeyeceğimiz faiz oranını gördük ve sizinle de paylaşmak istedik. 4 Ekim 2018 kredi faiz oranları öğrenilmek istendiğinde karşımıza çıkan sonuç %2.59 oldu.

Akbank 2018 Faiz Oranları

Akbank üzerinden kredi çekmek isteyen kullanıcılar 24 ay vade seçeneği ile geri ödeme planı oluşturabilirler. Akbank 2018 faiz oranları hesap edildiğinde %3.11 olarak faiz işlediği ile karşılaşılmıştır. Akbank en yüksek faiz oranını %3.12 oranına çıkarmaktadır. Faiz oranını bu aralıkta sabitlemiştir. Vade ve miktar fark etmeksizin bu faiz oranlarını işleme koymaktadır.

TEB 2018 Faiz Oranları

Cepte TEB uygulaması ile kolayca kredi başvurusu yapabileceğiniz ve kredinizi şubeye gitmeden hesabınıza aktarabileceğiniz TEB, faiz oranlarını da belirledik. TEB güncel faiz oranı olarak %2.79 faiz oranı işletmektedir. 24 ay vade seçeneğinin yanı sıra 36 aya kadar vade yapmaktadır. 24 ay vadede işleyen faiz %2.79 iken 36 ay vadede işleyen faiz oranı %2.90 olarak hesaplanmıştır.

Denizbank 2018 Faiz Oranları

Denizbank 1.000 TL ile 55.000 TL arasındaki krediler için 2018 faiz oranlarını minimum ve maksimum vadede ödeme seçeneklerinde değiştirmemektedir. Geçerli olan faiz oranı %2.87 olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranı 4 Ekim 2018 tarihi itibari ile geçerlidir. Değişiklik yapma hakkı her an gerçekleşecek olabilir ve bankanın insiyatifindedir.

Ziraat Bankası 2018 Faiz Oranları

Ziraat Bankası tüketicilere sunduğu kredilerde vade ve kredi miktarı gözetmeksizin sabit kredi faizi işletmekte olan bankalar arasındadır. Faiz oranı %2.27 olarak belirlenmiştir. Birçok bankaya göre daha uygun kredi faizi işlettiği söylenebilir.

Halk Bankası 2018 Faiz Oranları

Halk Bankası birçok alanda kredi vermeye devam etmektedir. Hızlı kredi herkes için geçerli olan ve kullanılabilir olan kredi türüdür. Bu kredi türünde güncel faiz oranı hesap edildiğinde karşımıza %2.99 oranında aylık faiz işletildiği bilgisi çıkmaktadır.