2019 Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlenmeye hazırlanan çiftlere 2019 evlilik kredisi veren bankalar tarafından uygun taksit seçenekleri ve vadeler üzerinden evlilik kredisi hizmeti sunuluyor. Bu sayede bel bükücü düğün masraflarından kurtulması sağlanıyor.

2019 Evlilik Kredisi Veren Bankalar

2019 Evlilik Kredisi Sunan Bankalar Listesi

2019 evlilik kredisi veren bankalar listemizin ilk sırasında yer alan Vakıfbank düğün kredisi, 18 ay vadeli olarak evlilik kredi imkanı sunuyor. Vakıfbank evlilik kredisinde herhangi bir kefil talep edilmediği gibi maksimum 20 bin TL üzerinden evlilik kredisi talep edebilirsiniz. 1 ila 36 ay vade süresi aralığında Vakıfbank evlilik kredisi alınabilir.

2019 yılına özel evlilik kredisi sunan bankalar listemizin ikinci sırasında ise Kuveyt Türk Bankası yer alıyor. Kuveyt Türk Bankası ise maksimum 100 bin TL evlilik kredisini 36 ay vadeli olarak sunuyor.

Türkiye Finans Bankası, 100 bin TL ve 36 ay vadeli olarak, Yapı Kredi Bankası 100 bin TL ve 36 ay vadeli olarak ve son olarak Garanti Bankası ise maksimum 85 bin TL ve 36 ay vadeli olarak evlilik kredisi sunuyor.

2019 Evlilik Kredisi için Gereken Evraklar

2019 evlilik kredisi veren bankalar bazı kuralları da belirtmiştir. Buna göre evlilik kredisinde vade düzeyleri maksimum 36 aydır ve talep edilen evlilik kredisi miktarı, doğrudan bireyin gelir durumu baz alınarak sunuluyor, evlilik kredisi ayrıca ihtiyaç kredisi çatısı altında yer aldığından evlilik kredisi alan bireyin KKDF ve BSMV vergisinden sorumlu tutuluyor. Tercih edilmesi durumunda taksitler ertelenebilir ve çiftler birbirine kefil konumunda yer alabilir.

2019 Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Çiftler, 2019 evlilik kredisi veren bankalar dışında devlet destekli evlilik kredisi başvurusu da yapabilir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sunulan devlet destekli evlilik kredisinde, yasal kapsamda bireylerin minimum 18 ve maksimum 24 yaşında olması, üniversite mezunu olunması durumunda maksimum 26 yaşında olması, sabıka kaydının temiz olması ve ağır suç yer almamış olması, maddi yetersizliğinin belirlenmesi açısından komisyon kurulması ve çiftlerin daha önce evlenmemiş olması gibi şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

Ancak, şartlar bakımından 2019 evlilik kredisi veren bankalar listemizin, devlet destekli evlilik kredisine oranla daha kolay bir biçimde alınabileceğini belirtebiliriz.