2020 Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

2020 GELİR BELGESİ OLMADAN KREDİ VEREN BANKALAR

Maddi ihtiyaçlarımızı karşılayamadığımız durumlarda ilk başvurduğumuz adreslerden birisi banka kredileridir. Herkes tarafından bilindiği üzere bankalardan kredi çekebilmek için sahip olmamız gereken birtakım şartlar, bankaların isteği doğrultusunda hazırlayıp bankaya sunabilmemiz gereken birtakım evraklar vardır. Bankalar tarafında istenen belgelerin başına da gelir belgesi yer alır.

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankaları incelemeden önce gelir belgesi nedir bunu bilmemiz gerekmektedir. Gelir belgesi kişilerin sahip oldukları düzenli gelirlerini ispat edecekleri evraktır. Örneğin kira kontratı, maaş bordrosu, veya emekli aylığı gibi. Bankaya verebilecek bir gelir belgesi olmayan vatandaşlar kredi çekme noktasında problemler yaşayabilmektedir.

2020 Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

Fakat hemen hemen her bankanın müşterilerinden gelir belgesi talep etmeden kredi verme olanakları bulunmaktadır.  Gelir belgesine sahip olmadan bankalardan kredi çekebilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey kredi notunuzun yüksek olması yani sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Bilindiği gibi kredi notu bankaların müşterilerini tanımak için başvurdukları en önemli kıstaslardan biridir.

Önceki yıllarda kredi ödemelerini zamanında yapmış veya kredi kartı borçlarını düzenli ödemiş kişilerin bankalar arasındaki kredi notu yüksek olmaktadır. Fakat kredi kartının veya kredisinin borcunu zamanında ödemen ve yasal takip sürecine girmiş müşterilerin kredi notu da düşük olmaktadır. Bundan dolayı bankalar herhangi bir müşteri ile çalışmaya başlamadan önce kesinlikle kredi notunu incelemektedir.

2020 Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesi olmadan kredi çekebilmek için başvurulabilecek diğer seçenekler ise bankaya kefil göstermek, ek gelir göstermek veya sahip olunan herhangi bir malı, taşıt- gayrimenkul gibi, ipotek ettirmektir. Ayrıca gelir belgesi olmadan kredi çekmek için daha öncesinde kredi çektiğiniz veya hesabınızın bulunduğu bir bankaya kredi için başvurmak da uygulanacak bir başka adım olmalıdır. Kredi için gelir belgesi olmadan başvuru yapmadan önce hangi bankaların gelir belgesi olmadan kredi verdiğini araştırmak gerekir. Sizler için gelir belgesi olmadan kredi veren bankaları şöyle sıraladık:

2020 Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

Akbank: Akbank gelir belgesi olmaksızın kredi notu yüksek müşterilerine 40.000 TL’ye kadar kredi veriyor. Kredi başvurusunda bulunmak için ister şubeye giderek ister mobil bankacılık uygulamasını kullanarak isterseniz de internet bankacılığını kullanarak kolayca başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası: Eğer ilk kez kredi çekecek iseniz Garanti Bankası’nın “İlk Kredim” kampanyasından faydalanmanız sizler için uygun olacaktır. Kredi notu yüksek olan, daha öncesinde herhangi bir bankadan kredi çekmemiş veya herhangi bir bankaya kredi borcu bulunmayan müşterilere gelir belgesi aranmaksızın 100.000 TL’ye kadar kredi verilebilmektedir.

2020 Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

ING Bankası: ING Bank internet şubesi üzerinden yapılan başvurularda kredi notu yüksek müşterilerine 50.000 TL’ye kadar gelir belgesi talep etmeden 60 ay vade ile krediler verebilmektedir.

ODEABANK:  Odeabank yapmış olduğu “Nakit Hazır” kampanyası ile başvuruda bulunan müşterilerine 35.000 TL’ye kadar gerek görülmeyen durumlarda gelir belgesiz krediler verebilmektedir. Eğer daha öncesinde bu bankanın müşterisi iseniz krediniz onaylandığı gibi hesabınıza geçer.

TEB: Teb bankası tarafından son günlerde hazırlanan kredi paketi ile gelir belgesi olmaksızın kredi çekebilirsiniz.  Maksimum limiti 12.500 TL olarak belirlenen kredi paketinden yararlanabilmek için başvuruda bulunan müşteride aranan şartlar ise daha öncesinden TEB bankasının müşterisi olması, TEB bankasına ait kredi kartını kullanıyor olması ve geçmişe yönelik banka borcuna sahip olmamasıdır.

2020 Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar