Bankalar, müşterilerinin ihtiyaçlarına her zaman cevap verecek şekilde hizmet politikası geliştirmişlerdir. Bu yüzden de gerekli gördükleri zamanlarda kredi imkanları sunarak, müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını gidereceklerdir. Bankalar, müşterilerine daha iyi ve daha etkili hizmet sunmak adına onları bireysel ve kurumsal olarak iki farklı gruba ayırdılar. Böylece kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına özel uygulamalar, daha başarılı sonuçlar vermeye başladı. Bankalar bu başarılarını, KOBİ’lere destek kredileri vererek daha da iyi bir noktaya taşıdılar. Günümüz teknolojisini sistemine en iyi şekilde entegre eden bankalardan bir tanesi olan Akbank, bu sayede KOBİ’lerin ihtiyaçları ölçüsünde kredi almaları imkanını sağlamıştır. Akbank, KOBİ’lerin gelişmesi için bütün imkanlarıyla yeni ve güncel kredi uygulamaları başlatmıştır.

Akbank KOBİ Gönlüne Göre Öde Kredisi Detayları

KOBİ’ler, Akbank bünyesinde gelişme ve projelendirme çalışmalarını sürdürmektedir. Bu sayede Akbank, KOBİ’lerin 50 Bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarını gidermek adına kredi kampanyası başlatmıştır. Gönlüne göre öde kredisi, KOBİ müşterilerine 3 ay ile 36 aya kadar ödeme seçeneği sunmaktadır. Aynı zamanda 3 veya 6 ay içerisinde kredi taksitlerinin ödenmesine başlanmadan kredi kullanımı gerçekleştirilebilir. Anapara ödemeleri için gerekli olan ödeme planları, KOBİ’ler tarafından belirlenecektir. Ticari faaliyetleri aktif olarak gerçekleştiren KOBİ’ler gönlüne göre öde kredisine başvurularını gerçekleştirirken, vergi levhalarını ve sicil gazetelerini de Akbank’a tebliğ etmek zorundadır. Akbank şubelerine gidecek olan KOBİ temsilcileri, kredi şartlarıyla ilgili bilgi alabilecektir. Aynı zamanda, anlaşma sağlandığı takdirde KOBİ’lerin gönlüne göre öde kredisiyle ilgili ödeme planları oluşturulacaktır. Zaten Akbank müşterisi olan KOBİ’ler için ise krediye başvurmanın kolay bir yolu vardır. 4425’e gönderilecek SMS sayesinde, çok kısa bir süre sonrasında kredi başvurusunun ön onayı alınacaktır.

Akbank KOBİ Gönlüne Göre Öde Kredisinin Ödeme Planındaki Alternatifler

KOBİ’ler, gönlüne göre öde kredisini kullanmak için banka ile ortak bir şekilde ödeme planı çıkartacaklardır. Aylık eşit taksitli ödemelerin dışında; 2,3 ve 6 ayda bir taksitli ödeme planları da gerçekleştirilecektir. 3 ay ve 6 ay ödemesiz şekilde oluşturulacak dönem taksitli seçeneklerin yanında, son taksit balon ödemeleri ile ilgili planlar da yapılabilecektir.