Cardano Coin Kurucusu “The Birds” in Mart’ta İniş Yapmasını Umuyor

Charles Hoskinson dün Pscp tv’de Cardano coin topluluğunun sorularını yanıtladı ve platformun mevcut projelerinin ilerleyişi hakkında konuştu. Hoskinson, “The Birds” in Şubat ayında inmesini beklediğini, ancak artık umduğundan daha geç “inecek” dedi. Cardano’nun başarmaya çalıştığı şeyin ölçeğini göz önünde bulundurarak, gecikmelerin uzun vadede önemli olmadığını da sözlerine ekledi.

Hoskinson, Twitter’da yılın başından beri kuşlar hakkında birkaç şifreli mesaj yayınladı. Bu, Cardano topluluğunda çevrimiçi olarak yeni bir ortaklığın veya devam eden bir projenin olasılıkları hakkında büyük bir spekülasyona neden oldu.

Hoskinson, “Kuşlar” ile ne demek istediğine dair herhangi bir bilgi vermekten kaçındı. Bazıları bunun Etiyopya hükümeti ile bir sözleşme olduğunu öne sürüyor. Ancak daha da önemlisi, anlaşmanın sadece yatırım değil , Cardano kripto para birimi ve platformunun gerçek bir uygulamasını içerdiği söyleniyor .

Cardano’nun Afrika’daki çabaları geniş kapsamlıdır. Örneğin, Atalia, bir hükümeti çalıştırmak için gereken altyapıyı sağlayabilen kurumsal bir blok zinciri çözümüdür.

Hoskinson, AMA’sında büyük açıklamanın bu ay veya Nisan ayında olmasını bekliyor. O zamana kadar, Cardano topluluğu “kuşların” alaka düzeyi konusunda spekülasyon yapmaya bırakıldı.

Hoskinson, gecikmelerle ilgili kendi hayal kırıklıklarını itiraf ederken, kullanıcılardan sabırlı olmalarını istedi ve kripto dünyasında aktif olanların değişimin uzun zaman alacağı gerçeğine aşina olacağını söyledi.

Cardano

Cardano Coin Fiyat Zirvesi

Cardano’nun fiyatı, pazardaki agresif satıcıların bir sonucu olarak 27 Şubat’tan bu yana düşük zirveler oluşturdu. Ancak, alıcılar daha yüksek düşükler oluşturarak yanıt verdi. Cardano’nun fiyatı 1,13 doların üzerine çıkması durumunda yükselme şansı var. Bu gerçekleşirse, alıcılar ADA’yı 1,44 $ ‘lık yukarı hedefe doğru itebilir.

Cardano, çoklu varlıkları ve akıllı sözleşmeleri desteklemek için yenilikçi bir Genişletilmiş UTXO muhasebe modeli kullanır. Bir UTXO modelinde, varlıkların hareketi, düğümlerin işlem olduğu ve kenarların işlem çıktıları olduğu, her ek işlemin bazı UTXO’ları tükettiği ve yenilerini eklediği, yönlendirilmiş döngüsel olmayan bir grafik biçiminde kaydedilir. Etrafta aktarılan UTXO’ların boyutunu, yaşını ve miktarını kontrol ederek ve izleyerek, blok zincirinin kullanımı ve zincirin finansal aktivitesi hakkında doğru ölçümler elde edilebilir. Hoskinson’ın şirketi Input Output Hong Kong (IOHK), Etiyopya’nın tarımsal tedarik zinciri için yeni izleme ve izlenebilirlik çözümleri geliştirmeyi düşünüyor.

Nisan 2019’da Charles Hoskinson, Afrika ülkelerinde yaşayan milyarlarca insana finansal hizmetler sunmayı amaçlayan kurumsal bir blockchain çerçevesinin lansmanını duyurdu.

Tagged in: