Öğrenciye Eğitim Kredisi

Öğrencilerin eğitim hayatlarını rahatlıkla sürdürebilmeleri ve eğitim açısından oluşacak maddi açıklar için kredi veren bankalar sınırlıdır. Öğrenci için eğitim kredisi kapısını açan bankalar ile çalışarak yüksek lisans, doktora ve çeşitli yurt dışı eğitimlerinizi tamamlayabileceksiniz. Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Fiba Banka eğitim kredisi veren başlıca bankalar arasında yer almışlardır. Birçok bankanın eğitim üzerine sunduğu kredi paketi bulunmaz. Eğitim kredisi veren bankaların güncel listesi bu şekildedir. Bu bankalar üzerinden eğitim kredisi başvurusu sürdürülebilir ve sonuca ulaştırılabilir.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar: Ziraat Bankası

Ziraat Bankası eğitim kredisi ihtiyaçlarınızda yanınızda olan gözde bankalardan birisidir. Diğerlerine göre daha garanti olarak kredi alabileceğiniz bankadır. Geri ödeme planlarınızda büyük kolaylık sağlar.

36 ay vade seçeneği ile eğitim kredisi verilmektedir.
Öğrenci velisi aracılığı ile kredi işlemlerine izin verilir.
Kredi tutarı öğrenci velisinin hesabına tanımlanır.
Hayat sigortası yapılarak eğitim kredisi verilmektedir.
Teminat alınarak işlem gerçekleştirilir.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar: FibaBanka

2 farklı seçenek ile eğitim kredisi sunulmuştur. Eğitim kredisi veren FibaBanka geri ödeme için oluşturulan plan tablosu aşağıda yer almıştır. FibaBanka eğitim kredisi başvurusu yapmak ve onay alıp almadığınızı öğrenebilmek için SMS ile başvuru yöntemini deneyebilirsiniz. OKUL boşluk T.C Kimlik Numaranız yazdıktan sonra 3422’ye kısa mesaj göndererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

FibaBanka Eğitim Kredisi Tablosu

Çekilecek Kredi TutarıÖdeme VadesiFaiz OranıAylık Ödenmesi Gereken TaksitKredi Tahsis ÜcretiSigorta Primi içinAylık Efektik Faiz OranlarıYıllık Efektik Faiz Oranları
20.00036%1,25 723,05 TL 105 503,25 TL %1,5317 %20,0102
30.00060%1,25 761,80 TL 157,50 1.179,65 TL %1,4724 %19,8517

Eğitim Kredisi Bankalar: İş Bankası

Eğitim kredisi başvuruları ve değerlendirmeleri İş Bankası şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır. İş Bankası eğitim kredisi veren bankalar arasında yerini almıştır. Fakat başvuru, kredi tutarı ve geri ödeme planları hakkında detaylı bilgilere yer vermemiştir. Her öğrencinin özel kriterler ile değerlendirilmesi söz konusudur. “Çocuğunuzun eğitim masraflarının tamamının karşılanması” sloganı ile eğitim kredisine yer vermiştir. Eğitim giderinin arttığına ve eğitim için çözüm paketlerinin İş Bankasında bulunduğuna dikkat çekmiştir. Eğitim kredisi için İş Bankası şubesinin yolunu tutmadan önce yanınıza almanız gereken belgeler arasında; Başvuru formu, Nüfus cüzdanı, Gelir belgesi, Eğitim bedelinin faturası ya da hesaplandığına dair fiyat çalışması – okul ücretleri belgesi yer almalıdır.