En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2019

Kişilerin, birikim yapmak için tercih ettikleri yöntemlerden biri olan bankadan mevduat hesabı açtırmak, en güvenilir yatırım yöntemlerinden bir tanesidir. Bankalar bu amaçla müşterileri için farklı birikim yöntemleri ve faiz oranları belirler. Türkiye’de resmi ve özel 30 adet banka aktif olarak faaliyet göstermekte ve hepsi de birbiriyle benzerlik gösteren faiz oranları uygulamaktadır. Her yıl değişim gösteren bu oranlar en yüksek faiz veren bankalar 2019 yılı için de değişim göstermektedir.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2019 1

Birkaç yıl öncesinden itibaren başlanılmış ve her bankada farklı seçeneklere sahip bir çalışma olan e vadeli hesapları ile de müşterilerine lira, yabancı para birimleri ve altın üzerinden de faiz uygulaması yapmışlardır. Bankalar, anapara miktarına göre değişim gösteren faiz oranı da uygulamaktadır. Bazı bankalar yeni hesap açtıran ve 32 günlük veya farklı gün sayılı vadeli yatırımlar için hoş geldin faizi uygulaması yapmaktadır. Hoş geldin faizi adı altında faiz veren ve en yüksek faiz veren bankalar 2019 yılı için değerlendirildiğinde ING Bank, Akbank, Alternatif Bank ve HSBC Bank listede ilk sıralarda görüntülenmektedir.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2019 1

ING Bank

Hoş geldin faizini 1 yıllık ve yüksek oranlı olarak belirleyen ING bank, en yüksek faiz veren bankalar 2019 yılı için tercih edilebilecek olan bankalardan biridir. Turuncu hesap ve e turuncu hesap faizleri oldukça yüksek olan ING bank, faiz oranları üzerinden kesinti yapmamaktadır.

Akbank

Akbank, en yüksek faiz veren bankalar 2019 sıralamasında mevduat hesabına faiz getirisini yüksek tutan bankalardan biridir. Nar hesap ile 5000 TL birikimlerinden sonra hesapta kalan en ufak limitlere dahi artı faiz oranı belirleyen Akbank, e vadeli hesap üzerinden daha yüksek oranlar belirleyebilmektedir.

Alternatif Bank

Alternatif bank, günlük olarak faiz veren ve bu faizi en yüksek olarak belirleyen bankalardan biridir. Özellikle VOV hesap ile para günlük faizdeyken bile vade bozulma sıkıntısı yapılmadan her türlü bankacılık işlemi yapılabilmektedir. 1000 TL’lik limitle dahi yatırım yapılabilme imkanı bulunan Vov Hesap için üç aylık da hoş geldin faizi uygulamasından yararlanılabilmektedir. Bu hesap internet şubesi üzerinden de kullanılabilen bir hesaptır.