Faturalı Hatlara Kredi Almak

Son zamanlarda faturalı hatlara kredi almak sıkça duyduğumuz bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Hemen hemen her internet sitesinde bu tarz ilanlara rastlamak mümkündür. Özellikle paraya sıkışan ve zor durumda kalan insanların dikkatini çeken bu yöntemin detaylarını sizler için araştırdık.

Kişiler, genellikle para ihtiyaçlarında bankalara başvurur. Bankalardan kredi alamayan kişiler, çareyi başka yöntemler geliştirerek bulmuştur. Bu yöntemlerden biri de telefon hattı üzerinden kredi almaktır

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Almak Mümkün müdür?

Telefon operatörleri, herkesin telefon hattına ek cihaz tanımlaması yapar. Hattınızın üzerinde biriken puanlar ile cep telefonu ve tablet alma şansını elde edersiniz. Ödediğiniz fatura ve telefon operatörünü kullanma sıklığı puan almanızda önemlidir. Telefon faturalarını düzenli ödemeyen ve puanı düşük olan kişilerin faturalı hatlara kredi alması mümkün değildir. Sadece puan karşılığı hak ettiğiniz ürün hattınıza tanımlanır. Siz telefon almaya gittiğiniz anda ödemeler faturanıza yansıtılır ve ürün sizden alınarak peşin olarak parası size verilir. Nakde çok sıkışan kişiler için alternatif bir yöntemdir. En fazla 10 bin liraya kadar nakit para alma imkanı vardır.

Faturalı Hatlara Kredi Almak

Faturalı Hatlara Ne Kadar Kredi Alınır?

Telefon operatörleri bu yöntemi daha çok telefon satmak için geliştirmişlerdir. Kredi kartına telefon almak yasak olduğu için taksitler faturaya aktarılır ve her ay taksit taksit ödeyerek ürün alınmış olur. Hattınızda biriken puan değeri ne kadarsa o tutar değerinde telefon almaya hak kazanırsınız. Çok acil paraya ihtiyacınız olduğu anda hemen faturalı hatlara kredi almak ile peşin para bulabilirsiniz. Bu yöntem ile az bir oranda sizden komisyon ücreti kesilir. İsterseniz cihazı telefon operatöründen alarak sıfır ürün olarak satabilirsiniz. Burada tercih tamamen size kalmıştır.

Güvenli Bir Yöntem midir?

Bankalar ile arası kötü olan ve acil paraya sıkışan kişiler için anında para imkanı sunan bu yöntem güvenli bir yöntemdir. Sözleşme yapılarak ödeme nasıl planlanacak ise her şey sözleşmede belirtilir. Genelde 24 aya kadar geri ödeme imkanı sizlere sunulur. Faturalı hatlara kredi almak için telefon operatörüne ulaşmak ve bilgi almak mümkündür. Her şey sözleşme esnasında belirtildiği için yasal bir yol olup acil durumlar için tercih edilebilir.