Faturalı hatta kredi 2019 güncel başlıklı kredi bilgilerinde hattınız üzerinden kredi çekilebileceğine dair bilgilendirme yapılıyor. Birçok internet sitesinin yer verdiği faturalı hatta kredi 2019 seçeneği aslında 2019 yılı itibari ile değil daha öncesinden beri süregelen bir yöntemi içeriyor. Faturalı hatlar ile alınabilen akıllı cihazların nakit para karşılığında satılması ile mümkün olarak işleyen bu sisteme faturalı hatta kredi ismi de veriliyor. Fatura olarak yani numara üzerine kredi çekilmesi elbette mümkün değildir. 0 olarak alınan cihazların nakde çevrilmesi ile elinize geçen nakit parayı kredi olarak değerlendiren ve bunu vaat eden klikler hızla artmaya devam ediyor. Bunu bir meslek ve kazanç haline getiren telefoncular da piyasadaki yerini almış bulunuyor.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Herhangi bir operatörde faturalı hat sahibi iseniz gidip 0 bir cihaz satın alıyorsunuz. Aldığınız 0 cihazı “sıfır fiyatının altında” olarak satmak zorunda kalıyorsunuz. Örneğin sıfırı 5.000 TL olarak satış merkezlerinde yer alan cihazı siz 4.000 – 4.200 TL bandında sıfır niteliğinde olarak satabiliyorsunuz. Aradaki tek fark satın alan kişi için cihazın fatura sahibi olamaması oluyor. Siz 5.000 TL cihazı 12 ay taksitle ilgili operatörünüze ödüyorsunuz. Cihazın 12 aylık toplam ödemesi elbette 5.000 TL üzerinde oluyor. Yani 5.000 TL değerindeki cihazı 6.000 – 6.500 TL olarak satın alıp satarken de 4.000 ile 4.200 TL arasında satışı gerçekleştiriyorsunuz. Hem alırken hem de satarken zarar ettiğiniz fakat elinize para nakit para geçtiği için kredi olarak değerlendirilen bu sisteme faturalı hatta kredi adı verilmektedir.

Faturalı Hat ile Kredi Kullanmak 2019

Faturalı hat ile kredi niteliğindeki nakit parayı zararları göze alarak almak isteyenlerin 3. şahıslara ihtiyacı yoktur. Kullandığınız faturalı hattın sahibi olan operatöre ait merkezlere giderek sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama faturalı hattınıza hangi cihazların verilebileceği türünde olacaktır. Yüksek bedelli cihazları satın alabiliyorsanız elinize daha fazla nakit para geçmesi söz konusudur. 2019 yılı itibari ile faturalı hatta kredi kullanmak isteyen kişiler 12 ay taksit ile ödeme yapabilmektedir. Telefondaki taksit vadesi daha önceki dönemde 6 aya düşürülmüştü. Günümüzde ise tüm operatörler 12 ay taksit ile telefon satışı gerçekleştirmektedir.