Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Günümüzde artık finans sağlamak için en çok başvurulan yöntem bankalardan kredi çekmektir. Ancak bankalar kredi verirken müşterilerinin geçmiş ödeme profiline göre hareket etmektedir. Yani bankalar, geçmişte çektiği krediyi ödeme konusunda sıkıntı yaşamış bir müşteriye kredi verirken zorlanan müşterisine kredi vermek için pek de can atmamaktadır.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Nedir?

Kredi çekeceklerin kredi notunu kendi başlarına öğrenmeleri mümkün olmamaktadır. Kredi notunu öğrenmek için bankaların veri tabanlarının incelenmesi gerektiği için bankalar buna müsaade etmemektedir. Findeks, bankaların bilgilerini derleyen bir oluşum olup müşteriye kredi notunu sorgulama imkanı sağlamaktadır.

Findeks, Türk bankalarından aldığı bilgiler ışığında müşteriye kredi notuyla ilgili bilgilendirme sağlamaktadır. Bu bilgilendirme yapılırken bilgiler, dünyadaki benzer uygulamalara göre değerlendirilmektedir. Çok geniş ve alanında uzman bir ekiple, müşterilerin finansal planlamaları konusunda müşterilere yol gösterilmektedir.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notunu findeks üzerinden öğrenmek oldukça basittir. Yapmanız gereken findeks sitesi üzerinden ücretsiz üyelik yapmaktır. Sizden istenen bilgileri girdikten sonra cep telefonunuza gelen aktivasyon kodunu girerek üyeliğinizi tamamlamış oluyorsunuz. Site birçok üstün güvenlik sistemiyle çapraz bir şekilde korunduğu için bilgilerinizin güvenliği konusunda tedirgin olmanıza gerek kalmıyor. Sisteme ücretsiz bir şekilde üye olduktan sonra, sistemde bulunan hizmet paketlerinden kendinize uygun olan paketleri tercih ederek uygun ücretlerle hizmetten faydalanabiliyorsunuz. Sistem sayesinde kredi notunuzun yanında, finansal durumunuzla ilgili detaylı grafiklerle de durumunuzu izleme fırsatı bulabiliyorsunuz.

Findeks Kredi Notu Öğrenme