Halkbank EFT saatleri nelerdir? EFT, bir bankadan farklı bir bankadaki hesaba gönderilen para transferi iken, havale ise aynı bankada bulunan bir hesaba gönderilen para transferi anlamına geliyor.

Halkbank EFT Saatleri
Halkbank EFT Saatleri

Bir noktayı iyi kavramak gerekiyor, çünkü ziyaretçilerimiz sürekli havale saatlerinin kaç ile kaç arası olduğunu sorguluyor. Havale, banka içi bir transfer işlemidir ve saati yoktur, yani bir limiti yoktur istediğiniz saatlerde havale yapabilirsiniz. EFT ise, farklı bir bankaya gönderilen para transferidir, bu nedenle paranın aynı gün alıcı bankaya ulaşabilmesi için, EFT saatlerine dikkat etmek gerekmektedir.

Halkbank Havale Saatleri

Halkbank EFT saatleri ve Havale saatleri aşağıda belirtilmiştir, yapılan işlem kanalına göre farklı saat dilimleri bulunmaktadır.

İnternet Bankacılığı Havale Saatleri: Süresiz

Mobil Bankacılık Havale Saatleri: Süresiz 

Geleneksel Şube Havale Saatleri: 09.00-17.00 / Hafta içi

Telefon Şube Havale Saatleri: 09.00-17.00/Hafta içi

Havale, Halkbank hesabınızdan başka birinin Halkbank hesabına gönderilen para transfer işlemidir. Resmi tatiller de dahil olmak üzere, internet şube ve mobil bankacılık uygulamasından istediğiniz zaman havale yapabilirsiniz ve para hemen alıcı hesaba geçer. 

Halkbank EFT Saatleri

EFT, Halkbank hesabından farklı bir banka hesabına gönderilen para transfer işlemidir. Halkbank hesabınızdan başka bir EFT göndermek istediğinizde saatleri bilmek zorundasınız çünkü para buna göre ilerliyor. Halkbank EFT saatleri bilgileri;

  • EFT’nin aynı gün hesaba ulaşabilmesi için, internet şube ve mobil bankacılık kanalları dahil, mesai saatleri içerisinde transfer yapılması gerekir. 
  • Mesai saatleri içerisinde yapılmayan transferler aynı gün hesaba ulaşamaz.
  • Mesai saatleri dışında yapılan transferler önümüzdeki ilk iş günü alıcı hesaba ulaşır.
  • Örneğin Pazartesi mesai bitiminde bir transfer yaptınız ve Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma resmi tatil, bu durumda para bir hafta sonraki Pazartesi hesaba geçer.
  • Bu nedenle EFT saatlerini bilmek çok önemlidir.

Şube Kanalı EFT Saatleri

Geleneksel şubeden işlem yapabilmek için eft saatleri 09.00 ile 16.30 arasıdır. Bu saatler dışında şubeye gidip de eft yapmanız pek mümkün değil.

İnternet Şube Kanalı EFT Saatleri

İnternet Şube aracılığı ile 24 saat eft yapabilirsiniz, ancak bankaların mesai saatleri olan 09 ile 16.30 veya 17.00 saatleri dışında transfer gerçekleştirirseniz, para ertesi gün alıcıya ulaşmak üzere emir olarak kaydedilir.

Mobil Bankacılık Kanalı EFT Saatleri

Mobil bankacılık kanalından yapılan eft transfer işlemlerinin karşı hesaba ulaşabilmesi için, yine internet şubede olduğu gibi mesai saatleri gerekmektedir. Mesai saatleri dışında mobil bankacılık uygulamasından yapılan para transferleri aynı gün hesaba geçmemektedir. 

Halk Bankası ATM EFT Saatleri

Halkbank EFT saatleri ATM’ler için de geçerli. Mesai saatleri dışında EFT veya havale transferi yaptığınızda para hesaba aynı anda geçmiyor, yarın geçiyor. Bu nedenle para transferini mesai saatleri içinde yapmaya özen gösterin.