İş Kurma Kredisi Veren Bankalar

2019 yılında iş kurma kredisi veren bankalar oldukça fazla olmasına rağmen birçok banka çeşitli koşullar sunabiliyor. Bu sebeple bankalardan iş yeri kurmak için kredi alınabilmesi için öncelikle kredi puanının iyi düzeyde bulunması gerekiyor. İş yeri kurma kredisi başvurusu yapılmadan önce KOSGEB ve kamu finans kuruluşları tarafından cazip faiz oranları ile sunulan kredi türleri hakkında bilgi alınmasında yarar bulunuyor.

2019 Devlet Desteği Üzerinden İş Yeri Kurma Kredisi Sunan Bankalar

İş yeri kurma taleplerinin artması ile birlikte 2019 iş kurma kredisi veren bankalar yoğun ilgi görebildiğini belirtebiliriz. İş yeri kurma kredisi için ön araştırmalar yapıldığında ilk olarak KOSGEB tarafından sunulan faizsiz ve hibe kredi türleri görülüyor.

KOSGEB tarafından iş yeri kurmak isteyenlere 50 bin hibe desteği aktarılıyor ve ayrıca 50 bin hibe desteğinin yetersiz olması durumunda ise 100 bin TL sıfır faiz oranında kredi başvurusu yapılmasına öncülük ediyor.

İş Kurma Kredisi Veren Bankalar

Halkbank İş Yeri Kurma Kredisi

2019 yılında yeni düzenlemeler ile birlikte artık KOSGEB kuruluşundan daha kolay bir şekilde iş kurma kredisi veren bankalardan kredi alınabiliyor. KOSGEB haricinde Halkbank tarafından sunulan iş yeri kurma kredisine de başvuru yapılabilir.

Halkbank iş yeri kurma kredisinden faydalanabilmek için ilk olarak iş yerinin hizmete sunulmuş olması gerekiyor. Tecrübesiz ve yeni mezun girişimcilere 50 bin TL, iş yeri açma belgesi, deneyimli ve donanımlı bireylere 30 bin TL ve teknoloji alanında iş yeri kurmak isteyenlere ise 75 bin TL iş yeri kurma kredisi sunuyor.

2019 Yılında İş Yeri Kurma Kredisi Sunan Diğer Bankalar

İş kurma kredisi veren bankalar 2019 listesinde yer alan bankalardan biri de Ziraat Bankası’dır. Hazır bir şekilde hizmette bulunan iş yeri satın almak isteyen girişimcilere bireysel kredi olanağı sunan Ziraat Bankası, erkek girişimciler için 60 ay vadeli ve kadın girişimciler için ise 96 ay vadeli olarak iş yeri kurma kredisi sunuyor.

TEB tarafından sunulan 50 bin TL oranında ticari iş yeri kurma kredisi yetersiz olması durumunda ise 100 bin TL ilave olarak kredi imkanı sunulabiliyor. 2019 yılında hayalini kurduğunuz iş yerine sahip olmak için iş yeri açma kredisi sunan bankalar ile iletişime geçebilirsiniz.