İşyeri açma kredisi nedir? Günümüzde pek çoğumuz bir iş sahibi olabilmek için çalışıp didiniyoruz. Bu hayatta bir şeylere sahip olabilmek, bir işimizin olması iyi ve rahat bir hayat yaşayabilmek adına gerçekten de çok önemli. İşyeri kredisi, bankalar tarafından iş kurmak isteyenlere verilen ve onların rahat bir şekilde iş kurabilmelerine ön ayak olan bir bankacılık kredisidir. Bankalar, bu gibi işyeri açma kredileriyle insanları destekliyor ve kredi alıp bir iş kurmalarını sağlıyor. 

Banka kredileri ile iş kuran pek çok insan, daha iyi ve rahat bir yaşamın sahibi olabiliyorlar. Peki iş yeri kredisi hangi şartlarla veriliyor? İşyeri kredisinin geri ödeme koşulları cazip mi? İşyeri açma kredisi faiz oranları nelerdir?

İşyeri Kredisi Geri Ödeme Koşulları

İşyeri kredilerinin geri ödeme koşulları nispeten diğer kredilere göre biraz daha cazip denilebilir. Faiz oranları nispeten daha düşük, ancak yine de uzun vadeli bir kredi seçeneği yok. İşyeri açma kredileri en fazla 5 yıl süre ile verilebiliyor. 

İşyeri Açma Kredisi Avantajları

İşyeri açma kredisi gerçekten de pek çok açıdan avantajlı bir banka kredisidir. En önemli avantajlarından aşağıda bahsedilmektedir.

  1. Sermaye sahibi olmadan iş kurmanızı sağlıyor. İşyeri açma kredilerini alan pek çok kişi, herhangi bir sermayeye sahip olmamasına karşın, aldığı kredi sayesinde kolay bir şekilde iş kurabiliyorlar.
  2. İşyeri açma kredilerinin geri ödeme koşulları oldukça caziptir. Faiz oranları düşük olduğu için bu krediler oldukça kolay bir şekilde alınabiliyor, faiz oranları piyasa şartlarına göre değişse de yine de yılda yüzde 8-12 arasında bir faiz oranı ile çok kolay ve hızlı bir şekilde işyeri açma kredisini alabilirsiniz.
  3. İşyeri açma kredilerinin pek çoğunda, en erken ödeme 6 ay veya 12 ay sonra başlar. Siz iş yapmaya başlayana dek, işlerinizi düzeltene dek, herhangi bir şekilde kredi borcu ödemezsiniz. Bu sayede iş yapmaya başladıktan sonra kredileri ödemekte herhangi bir zorluk çekmeyeceksiniz. 

Hangi Bankalar İşyeri Açma Kredisi Veriyor

Halkbank

İşyeri açma kredisi konusunda Halkbank gerçekten de çok gelişmiş. Uzun zamandır, esnafa ve kobilere kredi vererek yardımcı olan Halkbank, kendi işini kurmak isteyen bireylere de kredi vererek yardımcı olmaktadır. Söz konusu krediyi hem para olarak hem de hibe olarak almak mümkündür. Halkbank işyeri kredisi ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, Halkbank internet sitesine göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası

Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası, son derece düşük faiz oranları ve cazip ödeme koşullarıyla kredi vermeye devam ediyor. İşyeri açma kredileri konusunda destek veren Ziraat Bankası, yıllık yüzde 9’lara kadar düşebilen faiz oranları ile söz konusu kişilere desteğini devam ettirmektedir. Sizlerde Ziraat Bankası’ndan kredi almak istiyorsanız, en yakın Ziraat Bankası şubesine uğrayabilirsiniz.

Vakıfbank

Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından biri olan Vakıfbank da yine aynı şekilde yüksek avantajlarla kredi imkanı veriyor. Vakıfbank’ın vermiş olduğu söz konusu işyeri açma kredisi aylık yüzde 0,90’dan başlayan faiz oranları ve 60 aya kadar vadelerde ödeme seçeneği ile tüketicilerin tercihine sunuluyor. Söz konusu işyeri kredisi, kişinin gelirine göre 400 bin TL’ye kadar sunulabilmektedir.

İş Bankası

İş Bankası’nın sunmuş olduğu işyeri kredisi son derece büyük avantajlarla veriliyor. Söz konusu kredi sadece aylık yüzde 0,69’dan başlayan faiz oranları ile veriliyor. Ayrıca krediyi 60 aya varan vadelerle alma imkanı da yine İş Bankası’nda. Krediye başvurabilmek için, hemen en yakın İş Bankası şubesine uğrayın.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar yazımızı incelediyseniz Findeks Kredi Notu Öğrenme yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.