Konut Değerinin %90’ı Kadar Kredi Alabilmek için

Konut kredisi kullanmak isteyenler ve toplu konut üreticilerinin konutlarından faydalanmak istemeyenler için bir konut kredisi kampanyası daha açıklandı. Artık konut değerinin eksper sonucuna göre değerinin %90’ı kadar kredi çekmeniz ve konutunuzu ipotek göstererek neredeyse değerinin tamamına yakını kadar kredi kullanmanız mümkün oluyor. Konut değerinin eksper ile belirlenmesinin ardından anlaşmalı kamu bankalarına konut kredisi için başvurular yapılabilecek. Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank bu alanda konut kredisi başvurusunu kabul edecek bankaların başında yer alıyor. Konut değerinizi ister kendiniz eksper ile ölçme yoluna gidebilir ister de bankalara bu işlem için müracaat edebilirsiniz.

Konut Kredisi 2019 Fırsatları

Ziraat Bankası’nın konut kredisi kampanyası için %0.98 faiz oranlı kredi paketini duyurmuştuk. Şimdi de ne kadar kredi kullanabileceğinize dair bir konut kampanyası başlatıldı. Konut değerinin %90’ı kadar kredi çekebileceksiniz. 100.000 TL değerinde bir eksper sonucuna ulaştıysanız o daireniz ya da konutunuz için 90.000 TL kredi çekebileceksiniz. Kredinin faiz oranları ve geri ödeme koşulları da yine merak edilenlerin başında geliyor. 120 ay vade ile geri ödeyebileceğiniz 90.000 TL kredi veren bankaları öğrenebilir ve bu kanallardan başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ing Bank, Garanti Bankası, Yapıkredi, Vakıfbank ve Halkbank 90.000 TL konut kredisi kullandırırken 120 ay vade seçeneği sunan bankalar arasında yerini alıyor. Fakat bu bankalar aracılığı ile %0.98 konut faizi kampanyasından yararlanamayabilirsiniz. Başvurularınızı gerçekleştirirken faiz oranları ve toplam masraflar geri ödemesine dikkatle bakmanızda fayda vardır. Vakıfbank, Ziraat ve Halk Bankası üzerinden düşük faiz ile konut kredisi çekmeniz bütçenize daha uygun bir davranış olacaktır.