Kredi Notu Sarı Ne Demek

Kredi Notu Sarı Ne Demek?

Bankalar sahip olduğu müşterilerine kredi kullandırırken bazı şartlar ve kriterleri eşliğinde krediyi vermektedir. Sonuç olarak banka vermiş olduğu krediyi yani parayı sağlıklı ve sorunsuz olarak geri almak istemektedir.

Kredi Notu Sarı Ne Demek

Kredi Rengi Sarı Olan Kredi Alır mı?

Bankalar kredi kullandırırken belli şartlar öne sürmektedir. İlk olarak kredi notunun en belirleyici kriterlerin başında geldiğini söylemek isteriz. Findeks rengi yani sahip olduğunuz kredi notunuzun sarı olması 699 – 1499 arası olması anlamına gelmektedir. Kredi notunuzun 1200 üzeri olan kredi notlarından kredi kullanmak her zaman kolay denebilir. Genel olarak bankalar 1200 kredi notu üzeri puanları olanlara krediyi kullandırmaktadır.

Kredi Notu Sarı Ne Demek

Kredi Alımı

Bunun yanında kredi not rengi sarı olmasına rağmen 1200 puan limitinin altında olması, veya 700–1000 bandında yer alması kredi almayı zor duruma getirmektedir. Hatta bankalar 1000 puan altına yer alan kişilere kredi kullandırmamaktadır. Kredi kullandırma konusunda yer alan kefil, ipotek ya da verilecek ciddi bir teminat ile kredi kullanmak mümkün hale gelebilmektedir.

Kredi notunun sarı olması riskli ve az riskli anlamına gelmektedir. 1200 puan üzerinde olanlar az riskli, altı olanlar ise riskli kategorisinde değerlendirilir.

Findeks rengi sarı olan kişilere tavsiyemiz çok sık kedi başvurusunda bulunmamalarıdır. Sonuçta sürekli kredi arayışında bulunmak, her gördüğü kredi türüne başvuru yapmak, kredi notunuzu hızla aşağı çekebilmektedir.

Kredi Notu Sarı Ne Demek