Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Nedir?

Kredi notuna bakmak bankaların ilk yaptığı işlemdir. Kişinin kredi notu yetersiz ise kredi başvuruları onaylanmaz. Bankaların birçoğu ortak bir havuzda kredi notlarını değerlendirir. Findeks kredi notu uygulaması bankaların kullandığı bir sistemdir. Fakat kredi notuna bakmayan bankalar öğrenilir ise kredi başvuru talepleri daha kolay sonuca ulaştırılabilir. Başarıyla onaylanan kredilere kavuşmak için kredi notuna bakmayan bankalar tercih etmeniz gerekir. Kredi notunuz düşük ise ve kredi çekmeye elverişsiz ise kesinlikle kredi notuna bakmayan bankalar aradığınız türden bankalardır.

Kredi Notu Findeks

Kredi notu her kişiye özel olarak oluşturulur. Daha önceki banka işlemleri, parasal trafikler, hesaplar taranarak kişilere bir not verilir. Önceden kullanmış olduğunuz krediler ve kredi kartları üzerine yapılan ödemeler ve gecikmeler kredi notunun oluşmasında en büyük paya sahiptir. Gecikmesi olan kişiler için kredi notu pek iç açıcı değildir. Fakat düzenli ödeme yapan kişilerin kredi notu fazlasıyla yeterli olur. Kredi notu, Findeks denen bir sistem ile hesap edilmektedir. Bankaların neredeyse tamamı Findeks notuna, risk raporuna göre kişilerin kredi başvurularını değerlendirmektedir. Findeks de bu risk raporunu oluştururken yine aynı şekilde daha önceki başvuru ve ödeme bilgilerinizi tarar. Findeks Kredi Notu bankalar tarafından kabul edilir. Risk raporunda profiliniz yüksek risk içeriyor ise krediniz asla onaylanmayacaktır. Fakat az riskli ise kredi başvurunuzun onaylanması daha yüksek ihtimaldir.

Kredi Notuna Bakmayan ve Kredi Veren Bankalar

Findeks kredi risk raporuna bakmayan yani kredi notunu önemsemeyen bankalar var mıdır? Bu tür bankalara ulaşmak zordur. Fakat zaman zaman banka alt yapıları değiştirilmekte ve kredi vermek için risk raporları ve kredi notları rafa kaldırılmaktadır. 2018 Kasım itibari ile kredi notuna bakmayan ve kredileri çok daha kolay onaylayan bankalar da bulunmaktadır. Bu güncel banka listesi üzerinden hareket ederek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Böylelikle kredi notunuza bakılmaksızın krediniz onay alacaktır. Siz de ihtiyacınız olan nakit parayı elde etmiş olacaksınız. 2018 yılı itibari ile kredi notuna bakmayan bankalar; Akbank, ING Bank, Aktif Bank olarak sıralanmaktadır. Anında onaylı kredi ve kredi kartı başvurularınızın bu bankalar üzerinden yapılması tavsiye edilmektedir. Böylelikle çok daha hızlı bir şekilde başarılı sonuca ulaşır ve istediğiniz ürünü ve parayı elde etmiş olursunuz.

Akbank Kredi Notuna Bakmaz mı?

Akbank 2018 yılında anında onaylı kredi ve anında onay kredi kartı hizmetini sundu. Bu sayede binlerce kişiye erişti. Artık kredi ve kredi kartı almak için Akbank tercih ediliyor. Çünkü çok hızlı bir şekilde onay alıyor. İş Bankası, Ziraat, Finansbank, Halkbank gibi bankaların bazı kişilere asla kredi kartı onayı vermediği görülürken Akbank kredi kartı başvurusu o kişi için çok hızlı bir şekilde onaya kavuşuyor. Buradan hareketle Akbank farklı bir değerlendirme sistemi kullanıyor demek mümkündür. Sadece kredi kartları için değil krediler için de durum bu şekilde ilerliyor. Kredi notuna bakmayan Akbank birçok bankanın onay vermediği kişilere kredi onayları veriyor. İhtiyacınız olan nakit parayı Akbank ile temin etmeniz oldukça kolaylaşıyor. Taşıt kredisi, Konut kredisi, Bireysel ihtiyaç kredisi, Kredi kartı gibi alanlarda verilen hizmetleri kaçırmayın ve kredi notunuz düşük ise Akbank’a uğramadan pes etmeyin.

Akbank İhtiyaç Kredisi

Akbank ihtiyaç kredisine başvurmak ve onay aldırmak için harekete geçecek olursanız; 10.000 TL ihtiyaç kredisi için %2.83 faiz oranı işleyeceğini bilmelisiniz. 10.000 TL ihtiyaç kredisi tüm tahsis ücretleri, dosya masrafları ile birlikte toplamda 14.782 TL olarak ödenmektedir. 7 ay taksit ile ödeme yapmanız durumunda bu cazip ihtiyaç kredisi faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Ödeme vadesi uzatılır ise faiz ve geri ödenecek toplam tutarda değişiklikler görülebilecektir.

Akbank Taşıt Kredisi

0 Km ve 2. El araç tercihlerinizde kredi kullanmak istiyorsanız ve kredi notunuz yeterli gelmiyorsa Akbank’a gelin. Akbank 0 km ve 2. el için taşıt kredisi kullandırmaya devam ediyor. Aracınızın markası, modeli ve 0 km ya da 2. el olması kredinizi şekillendiriyor. İnternet sayfası üzerinden kredi hesaplaması yapılırken başvurular şubeler aracılığı ile kabul edilmektedir. En yakın Akbank şubesine giderek kredi notunuzu önemsemeden taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı

Seyahat, alışveriş ve nakit olarak 3 farklı tipte kredi kartı tercihi yapabilirsiniz. Seyahat ağırlıklı bir kredi kartı kullanıcı iseniz Akbank Wings Kredi kartını tercih etmelisiniz. Alışveriş amaçlı bir kredi kartı başvurusu yapıyor iseniz Axess ve son olarak da Nakit kullanımlarınız için bir kart istiyorsanız Neo kart başvurusunda bulunmalısınız. Kredi notuna bakmayan bankalar arasında bulunan Akbank ile bu kredi kartı türlerine kolayca sahip olabileceksiniz. Ardından dilediğinizce alışveriş yapacak ve 1 ay sonra ödeyeceksiniz.

ING Bank Kredi Notuna Bakmaz mı?

ING Bank kredi kartı dağıtmakda cömert bir banka olarak bilinir. Kredilere kolay onay vermese de kredi kartlarına onay vermektedir. Pegasus ING Kredi kartı başvurunuzu şimdi yaparak hemen onay alabilirsiniz. Diğer kartlara borcunuz devam ederken bile onay alınabildiğini unutmayın. Bugüne kadar diğer kredi kartı borçları yüzünden diğer bankalardan da red alan kullanıcılar ING Bank kredi kartından onay almayı başarmışlardır. Bu durumda da ING Bank kredi notuna, kredi risk raporuna önem vermeden kredi kartı veriyor denebilir.

ING Bank Kredi Kartı

ING Bank kredi notuna bakmayan bankalar arasında yer alması ile Bonus card ve Pegasus card seçenekleriyle kredi vermektedir. Bu kredi kartlarından nakit çekim yapılabiliyor. Başvurunuzu yaparak kredi kartınızı onaylatın ve ardından tanımlanan limit kadar nakit çekimini sağlayabilirsiniz. Pegasus bolbol card ile bol bol uçuş yapma, seyahat etme özgürlüğünü de yaşayacaksınız.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar ile Alışveriş Yapmak

Kredi notuna bakmayan bankalar aracılığı ile hedeflediğiniz kredi kartlarına ya da kredilere ulaştığınızda alışverişinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Bu noktadan sonra da düzenli ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu gereklilik size verilen bir fırsatı değerlendirmek adına önemlidir. Düzenli ödemeleriniz ile diğer kredi notunu önemseyen bankalar ile de ticari ilişkilerinizi düzenleyebilirsiniz. Kredi notuna bakmayan bankalar ile alışveriş yaptıktan sonra notunuzu yükseltebilir ve risk raporunuzu en az riskli konumuna indirebilirsiniz. Böylelikle artık tüm bankalar size kredi ve kredi kartı kapısını açmış olacaktır.