Para kazandıran uygulamalar listesinde yer alan ve cep telefonunuza indireceğiniz aplikasyonlar ile kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Neredeyse hepimiz akıllı bir telefona sahibiz. Teknolojinin ilerlemesi ve teknolojiye ulaşımın kolaylaşması nedeniyle birçok insanda akıllı telefon var bu telefonlar insanların hayatını kolaylaştırıyor. 

Para Kazandıran Uygulamalar
Para Kazandıran Uygulamalar

Genel olarak kullandığımız telefonlarda Android ve İOS işletim sistemleri yüklü ve uygulama mağazaları aracılığıyla birçok uygulamaya erişebiliyoruz. Bu uygulamalardan bazıları ile para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Para kazandıran uygulamalar ile para kazanmak için belirli görevleri yerine getirmeniz gerekmekte. Bunlar çoğunlukla anket doldurma, fotoğraf çekmek ve tanıtım reklamları izlemek aktivitelerdir. İşte para kazandıran uygulamalar listesi.

Para Kazandıran Uygulamalar 

Bu şekilde boş zamanlarınızda para kazanabileceğiniz pek çok uygulama var. Şimdi hep birlikte Android ve İOS sistemi için bu para kazandıran uygulamalar hangileri onlara bir bakalım.

  • Google Ödüllü Anketler: Google’ın bu uygulaması sayesinde sizlere sorulan anketler ile para kazanabilirsiniz. Uygulamayı indirip Google hesabınızla giriş yaptıktan sonra sadece anket gelmesini bekleyeceksiniz. Haftada ortalama 3-4 anket geliyor ve size bildirim ile iletiliyor. Anket doldurarak kazandığınız paraları Google Play Store’da harcayabilirsiniz.
  • Hadi: Turkcell tarafından kullanama sunulan Hadi uygulaması, size canlı bilgi yarışması üzerinden para kazandırmakta. Bilgi yarışması her gün belirli saatlerde yapılmakta ve sponsorlar günlük para ödünü belirlemekte. Yarışmada toplam 12 soru soruluyor ve kaç kişinin doğru cevap vermesine bağlı olarak para bölünüyor.
  • Oyna Kazan: Bu uygulamada içerik bakımından Hadi’ye benziyor. Fakat bu yarışmadaki sorular daha zor ve uzun soluklu. Tek bir kişi kazanana kadar sorular sorulmaya devam ediliyor. Bu uygulama da her gün belirli saatler yapılmaktadır. 
  • Money App: Money App uygulaması görev yap-kazan tarzı bir uygulamadır. Bu görevlerden başlıcası; verilen görevdeki mağazayı inceleme, sunulan hizmetleri test etme ve oyun oynama gibi boş zamanlarınızı güzel bir şekilde değerlendirebileceğiniz aktiviteler bulunuyor. Ayrıca paranızın belirlediğiniz banka hesabına yatması maksimum 3 gün sürüyor. 
  • CheckPoints: Belirlenen bir mağazada, alışveriş merkezinde ya da kafede kendinizi işaretleyip ve satın aldığınız ürünlerin fotoğrafını çekerek para kazandıran bir uygulamadır. 
  • SweatCoin: Para kazandıran uygulamalar listemizde ki bu uygulama ile yürüyerek para kazanabilirsiniz. Uygulamayı indirip GPS ve adım sayarınızı açarak para kazanabilirsiniz. Yürüdüğünüz 1000 adım başına 0,95 sweatcoin kazanıyorsunuz ve bu coin’leri anlaşmalı spor malzemelerinde harcayabiliyorsunuz. 

Görüldüğü gibi çeşitli yollarla para kazandıran uygulamalar üzerinden ek gelir sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken size hitap eden para kazanma yöntemini bulmak ve bu doğrultuda devam etmek. Boş zamanlarınızı para kazanarak değerlendirmek hiç yoktan iyidir.