Vakıfbank Arı Hesabı

Mevduat hesabı olarak karşılaştığımız Arı hesabı günlük yüksek faiz oranları ile paranızı işletmeye imkan veren bir sistemdir. 2018 sonlarına doğru iddaalı reklamlar ile hayatımızda yer almaya başlamıştır. Arı hesabı oluşturarak günlük yüksek faiz oranlarından faydalanacağınız bir mevduat hesaba sahip olabilirsiniz. Vakıfbank şubeleri ve internet sayfası bu hesabın oluşturulmasında resmi muhatap olarak kabul edilmelidir. Sayfamızda hesap oluşturma işlemleri değil oluşturulan hesaplar ile ne kadar günlük faiz alınacağının hesaplaması yapılmaktadır. Vakıfbank arı hesabı mevduat günlük faiz hesaplama üzerine bilgiler edinebilir ve hesabınızı açıp açmama konusunda net bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Vakıfbank Arı Hesabı Mevduat Hesaplama

Mevduat hesabınızı oluşturduktan sonra Tanışma Faizi oranları devreye girmektedir. Yüksek faiz oranları ile tanışma döneminin tadını çıkarırsınız. TL, DOLAR, EURO bazında yatırım mevduat hesapları oluşturabilirsiniz. Tanışma faizi 100 gün boyunca uygulanır ve 100 günün sonunda faiz oranları ile paranız fazlası ile değerlenir. Çağrı merkezleri Arı hesabı mevduat ile ilgili size detaylı bilgi vermek için yetkilendirilmiştir. Mevduat hesabı oluşturarak tanışma faizlerinin hangi oranlar ile elde edileceği ise merak konusudur. İşte tanışma faizi oranları;
TL hesaplar için: %23.50 faiz oranı
DOLAR hesaplar için: %4.50 faiz oranı
EURO hesaplar için: %2.00 faiz oranı

Arı hesabı mevduat hesaplama bu faiz oranları doğrultusunda yapılmalıdır. Böylece doğru sonuca ulaşılacaktır. Faiz oranlarının ilk 100 gün boyunca geçerli olduğu unutulmamalıdır. 100 günün ardından mevduat hesabınız için farklı bir faiz oranı uygulanmaya başlanacaktır. 3 para biriminde de ayrı ayrı hesaplar oluşturabileceğinizi bilmelisiniz. Faiz oranlarından sonuna kadar yararlanmak isterseniz 3 farklı para birimi ile hesap açmanız şarttır. Çünkü 1 para birimi ile 1 kez hesap oluşturup mevduat hesaplama faizlerinden yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank Arı Hesabı Günlük Faiz Oranı Hesaplama

Günlük faiz oranı hesaplama yapmak için hesap oluşturmak gerekir. Günlük faiz oranlarının 100 gün boyunca tanışma faizi kapsamında değerlendirileceği bilinmelidir. %23.50 tanışma faiz oranını kaçırmayın ve 100 gün faiz oranı hesaplaması üzerinden paranızı nasıl değerlendireceğinizi iyi düşünün. 100 gün boyunca bu faiz oranından faydalanmanız demek sizin paranızı %23 arttıracak bir işlemdir. Bu kadarla da yetinmiyorsunuz. 100 gün dolduktan sonra banka günlük faiz işletmeye devam ediyor. Faiz oranı düşüyor fakat bankanın geçerli kıldığı günlük faiz oranı işlemesi devam ediyor. Vakıfbank arı hesabı günlük faiz hesaplama işleminiz 100 günün ardından yeniden değerlendiriliyor.

Arı Hesabı Özellikleri Nelerdir?

 • En az 1.000 TL – 1.000 DOLAR ya da 1.000 EURO olarak mevduat hesabı açılabilir. ,
 • Her 3 para birimi için ayrı ayrı hesap oluşturulur.
 • Faiz oranı 1 günün sonunda hesaplanır ve ertesi gün hesaba yansır.
 • Kazanılan faiz oranı ve tutarı Stopaj vergisi kesintisi yapılarak hesabınıza yansır.
 • Tanışma faizinin geçerlilik süresi 100 gündür. ,
 • Hesap açıldığı gün vade süresi başlar. 16:59’da hesap açılırsa 17:00 mesai bitiminde 1 günlük mevduat gününü geride bırakırsınız.
 • Mobil, İnternet sayfası, Şubeler ve Çağrı merkezi aracılığı ile hesap oluşturulur.
 • Hesap yönetimi mobil uygulama ve internet bankacılığı ile mümkündür.
 • Yatırılacak en fazla tutar 1.000.000 TL – DOLAR – EURO olarak belirlenmiştir.
 • Arı hesabınızdan EFT ve Havale yapılabilir.
 • Hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
 • Ortak hesaba izin verilmemektedir.
 • Her para biriminden en fazla 1 totalde en fazla 3 Arı Hesabına sahip olabilirsiniz.