Bankalar, son yıllarda işleyen sistemlerine hız katmak için çeşitli uygulamalara başvurmaya başladılar. Bu sayede hızlı işlem geçişleri, artık daha da hızlandı ve önemli bir yere sahip oldu. Bankalar, kredi kartı ve banka kartı uygulamaları sayesinde; gerekli olan işlemlerin gerçekleştirilmesi için çeşitli avantajlar sağlarlar. Artık mevduat hesapları için banka kartları zorunlu hale geldi ve kredi kartları da herkesin hayatında olmazsa olmaz bir uygulamaya dönüştü. Türkiye’nin en prestijli bankalarından bir tanesi olan Yapı Kredi de bunun önemini bildiği için, bütün müşterilerinin bankaya gelerek zaman kaybetmelerini istemedi. Özellikle kredi ve banka kartı başvurularında alternatif çözümler üreterek, müşterilerine büyük kolaylıklar sağladı.

Yapı Kredi Kartları İçin SMS Gönderme

Gündelik alışverişlerde nakit paraya ihtiyaç duyanların kullandığı kredi kartları ve ani nakit ihtiyaçlarının dayanağı banka kartları, aslında basit prosedürlere dayalı başvurular içermektedir. Bankaların ortak bilgi havuzu sayesinde, artık kimlere kredi kartı verilip verilmeyeceğine anında karar verilmektedir. Yapı Kredi de bu sistemden faydalandığı için müşterilerinin kredi kartı ve banka kartı başvurularını SMS ile kabul etmektedir. SMS ile kredi kartı başvurusu yapmak isteyen müşterilerin mesaj bölümüne girmesi ve 4421’e SMS yollamaları gerekir. Bu SMS’in içerisinde WORLD ve T.C. kimlik numarasının birer boşlukla yazılmış olarak bulunması gerekir. İşlemden sonra kredi kartı başvurusu gerçekleştirilmiş olacak ve bu sayede doğrulama mesajı gelecektir. Özellikle başvurunun alınması ve değerlendirilmesi aşaması hızla geçilmiş olacaktır.

Kredi Kartında Ek Kart İçin SMS Gönderme

Bazı müşteriler, kredi kartlarının yanında ek kart başvurusunda da bulunmak isterler. Bu müşteriler için özellikle 4454’e gönderilecek SMS’in faydası büyüktür. Böylece içeriğinde EKKART ve bir boşlukla T.C. kimlik numarası yazan müşterilerin, ek kart istekleri anında sisteme girilecektir.

SMS İle Yapılan Başvurudan Kaç Gün Sonra Kredi Kartı Gelmektedir?

Yapı Kredi, SMS ile yapılan başvurulara en hızlı şekilde geri dönüş sağlayan bankalardan bir tanesidir. Genel olarak 10 iş günü içerisinde gelecek kredi kartları, bazı durumlarda ev adresinin ve yoğunluğun durumuna göre 28 güne kadar uzayabilecektir.