Bankalar, müşterilerine kredi uygulamalarını gerçekleştirirken birçok farklı konuda ve isimde kredi oluştururlar. Bu sayede müşteriler de kendilerine en uygun krediyi seçmiş olurlar. Bankaların kredi isimlerinde seçtiği kelimeler bile, reklam kampanyalarındaki başarıyı etkilemektedir. Kredi kampanyalarından en önemlisi de yeni yıl kredisidir. Yeni yıla girerken müşterilerinin ihtiyaçlarını gidermeleri için kredi imkanı sunan bankalar, bu sayede yeni yıl kredisi uygulaması başlatmıştır. Aslında bir tür ihtiyaç kredisi olan yeni yıl kredisi, bu sayede düşük faizli bir geri ödemeyi içerecektir. Kullanıcılar da, müşterisi oldukları bankadan bu krediyi ihtiyaçlarına göre tercih edecektir.

Yeni Yıl Kredisinin Hesaplanması

Bankalar, kredi verirken belirli kriterleri uygularlar. Yeni yıl kredisinde de gerekli olan, müşterilerin kredi notunun iyi olması ve düzenli gelirinin olmasıdır. Çünkü bankalar, geri ödeme konusunda herhangi bir riskle karşılaşmayı istemezler. Yeni yıl kredilerinin geri ödeme planı oluşturulurken, en fazla düzenli gelirin yarısına kadar olan ödemelere göre kredi verilecektir. Böylece müşterilerin yaşam standartlarını devam ettirecekleri yasal koruma gerçekleşmiş olur.

Yeni Yıl Kredisinde Avantajlar

Yeni yıl kredileri, bankaların yıl sonu hedeflerini tutturmaları için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden sene içerisinde uyguladıkları faiz oranlarını düşürürler ve müşterilere çok uygun fırsatlarla ödeme yaparlar. Aynı zamanda rekabette ön plana çıkan bankalar, daha fazla müşteri sayısına sahip olmayı da başarırlar. Bankalar yeni yıl kredisinde genel olarak 48 aya varan vade seçenekleri sunmaktadırlar. Yeni yıl kredisinde en çok kullanılan reklamlardan bir tanesi de, 3 ay sonra ödemeye başlanacak olan geri ödeme planlarını içeren kredilerdir.

Yeni Yıl Kredisi Veren Bankalar

İş Bankası, yeni yıl kredisi veren bankaların arasından en yüksek tutarda kredi çıkartan firmadır. 100.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunan İş Bankası’nda vade 48 ay ve masraf binde 5 olarak uygulanmaktadır. Burgan Bank ise sektörde daha kalıcı olmak için tahsis ücreti almaz ve İş Bankası gibi 100.000 TL’ye kadar kredi imkanı açar. Akbank ise 25.000 TL ile sınırlı tuttuğu yeni yıl kredisinde faiz oranını diğer bankalara göre düşük tutar ve vadesini 48 olarak belirler.